Infinitiv iwu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ewu M na-ewu   Ị na-ewu Ọ na-ewu
Perfekt A - A -   Ị ewugo Ọ ewugo
Präteritum A -   M ewugo Ị ewuru Ọ ewuru
Futur A ga m ewu M ga ewu   Ị ga ewu Ọ ga ewu
Konditional M kaara iwu     Ị kaara iwu Ọ kaara iwu
Imperativ       -  
Hortativ Kaa m -        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ewu Ụnụ na-ewu Ha na-ewu
Perfekt Anyị a-ewugo Ụnụ a-ewugo Ha a-ewugo
Präteritum Anyị ewuru Ụnụ ewuru Ha ewuru
Futur Anyị ga ewu Ụnụ ga ewu Ha ga ewu
Konditional Anyị kaara iwu Ụnụ kaara iwu Ha kaara iwu
Imperativ   -  
Hortativ Kaa anyị -   Ha -